Названо переможців II Національного конкурсу ділових та соціальних «зелених» проектів Green Awards Ukraine 2012

В перший день весни в стінах Київського Планетарію відбулась урочиста Церемонія  нагородження 2-го Національного конкурсу ділових та соціальних «зелених» проектів, в ході  якої Green Awards Ukraine  назвав кращі “зелені” проекти за підсумками 2012 року. Було  названо переможців 12-ти категорій, що охоплюють усі сфери ділового та суспільного  життя. Загалом до участі у конкурсі було допущено 90 проектів, що на 25% більше, ніж у  минулому році.

“Приємно констатувати зростання рівня та кількості проектів, представлених на Green Awards  Ukraine 2012, порівняно з минулим роком. Це означає, що усупереч усьому впровадження  “зелених” технологій та реалізація “зелених” проектів відбувається у всіх сферах ділового  життя. Разом з тим, більшість ініціатив втілюється виключно на ентузіазмі та вірі у краще їх  засновників. Таким чином, можна констатувати початок розвитку в Україні соціального підприємництва. Ми, зі свого боку, щиро сподіваємось, що Green Awards Ukraine сприятиме зростанню темпів його розвитку”, —Юлія Березовська, співзасновник Green Awards Ukraine.

 

Цьогорічна “Зелена” Церемонія  відзначилось демонстрацією сферичного відео на екологічну тематику, яке, втім, стало знаковим не стільки через свою тематику, скільки через те, що стало першим відео-продуктом українського виробництва, який коли-небудь демонструвався на купольному екрані Київського Планетарію. До початку проекту сферичне кіно до України імпортувалося, і лише в рамках Конкурсу Green Awards Ukraine  було  випробувано нову технологію зйомок та у партнерстві з Front Pictures змонтоване сферичне відео, яке дозволило присутнім відчути себе в самому центрі кіно та не залишило байдужим нікого. Як зазначив член журі Конкурсу, президент Вітроенергетичної асоціації України Андрій Конеченков, амбітні плани засновників Green Awards Ukraine цілком виправдали себе: «Це був би не Green Awards, якби команда не вразила свіжими ідеями, та вдалим їх втіленням. Результат вартий того, щоб витратити стільки сил та енергії на його реалізацію».

 

“Для мене є великим  задоволенням бути сьогодні в Україні. Цей Конкурс є дуже важливим, оскільки Європа наразі націлена на промотування  енергоефективності у всі сфери діяльності. На мою думку, такий проект  як Green Awards є дійсно значимим та дієвим  для просування ідеї енергоефективності та “зелених” технологій, це спосіб донести до суспільства експертну думку, адже бажання змін  має бути не під тиском, а йти від серця” — зазначив суддя Green Awards Ukraine 2012 Герхард Гаузер, архітектор, Інсбрук, Австрія. 

 

Церемонія не тільки відзначилась прем’єрою фільму, але й свіжим форматом, основою якого  були молоді рок-гурти. Артисти з гуртів NRavitsa та Восьмий День зарядили енергією та  надали запалу усім присутнім, які не соромились підспівувати та аплодувати артистам.

 

І, нарешті, 1 березня стали відомими люди, на відзначення яких Україна чекала від старту  проекту влітку. “Я вважаю, що участь у таких конкурсах є необхідною, особливо для компаній,  що займаються розвитком сектору чистих технологій та розвитком альтернативної енергетики.  Оскільки  вони дають змогу показати свої проекти та розповісти широкому загалу про прогрес  на цьому ринку», — Аліна Столітня, представник компанії EIG Engineering, яка перемогла з  проектом електричної станції на біомасі потужністю 18 МВт Green Аwards Ukraine 2012 в  номінації “Найкращий «зелений» інвестиційний проект”, також зазначила, що компанія не  збирається зупинятись на досягнутому, і дана перемога – це лише стимул розвивати в подальшому напрямок виробництва енергії з біомаси.

 

“Ми хотіли показати всій Україні і нашому місту, що ініціатива громадян і простих жителів, може мати підтримку у світі. Дуже приємно, коли члени журі, особливо іноземні експерти, поставили нам хороші оцінки. Ми показуємо своїм прикладом, як можна, не випрошуючи у влади грошей, а просто своїми силами, своїми ініціативами повірити в себе зробити красу в своєму дворі”, —Анжела Горбань, фіналіст Green Awards Ukraine в номінації “Найкращий проект з озеленення територій”, м. Запоріжжя.

 

Відомий шоумен Дядя Жора та Місіс Україна Інтернешнл 2012 Богдана Назарова оголосили переможців в 12 номінаціях, якими стали:

 

Найкращий проект у сфері відновлюваної енергетики 

 

602168_444407112296708_504173316_nI  місце:  ТОВ "Фурлендер Віндтехнолоджі" перша в Україні компанія по виробництву, монтажу і сервісу   вітроенергетичних установок мультимегаватного класу (Fuhrlaender Windtechnology) 

 

 

 

ІІ місце : Будівництво найбільшої вітроелектростанції в Україні (ТОВ «ДТЕК») 

ІІІ місце : ТОВ "Вітровий парк Очаковський" (ТОВ «УК Вітрові парки України) 

 

 

 

Переможці в інших категоріях